Accueil » ZPRÁVY » Dokažte, že jste génius, a vyrobte dům ze šesti zápalek.

Dokažte, že jste génius, a vyrobte dům ze šesti zápalek.

Tento hlavolam je tak obtížný, že ti, kterým se ho podaří vyřešit, jsou považováni za génie.

Dnes chceme vyzkoušet hranice vašich intelektuálních schopností poměrně obtížným úkolem. Není nic lepšího než pořádná hádanka, která prověří vaše schopnosti. Využijte této příležitosti a dopřejte si pár minut pauzy, která vám může jen prospět. Začněte, jakmile se budete cítit připraveni.

Co musíte udělat, abyste tento IQ test zvládli

Předložíme vám obrázek, na kterém budou dvě hromádky sirek. Každá hromádka bude tvořit jakousi ilustraci. Abyste prošli tímto testem, vyberete 6 zápalek, které přesunete tak, aby vytvořily domeček. Celkem bude 10 zápalek, ale přesunout jich můžete pouze 6.

Je pravda, že tento test je poměrně obtížný, ale je docela dobře možné ho zvládnout. K tomu vám doporučujeme pečlivě analyzovat výchozí tvary na obrázku. Zkuste při hledání řešení využít svou kreativitu a logiku.

Především se nevzdávejte, dokud nevyzkoušíte všechno. Věnujte čas přemýšlení, zkoušení a opakování tolikrát, kolikrát bude třeba. Nezapomeňte, že pokud uspějete, získáte titul génia.

© Gabistretch

 

Proč se podrobit testu IQ?

Primárním účelem těchto testů je pobavit vás a umožnit vám odpočinout si od všedního dne. IQ testy však mohou být použity také z několika důvodů. Především vám umožní posoudit vaše schopnosti, změřit vaši inteligenci a identifikovat vaše slabiny.

Za druhé mohou IQ testy fungovat jako cvičení pro váš mozek, stimulovat ho a udržovat ho aktivní. Tím, že vás testy IQ nutí přemýšlet a být trpěliví, vám pomáhají posouvat své hranice a naučit se vytrvat, i když je problém, který před vámi stojí, nesmírně obtížný k vyřešení.

V neposlední řadě IQ testy optimalizují vaše kognitivní schopnosti a schopnost soustředění. Zlepšují také vaši logiku a kreativitu.

Jaké je tedy řešení tohoto IQ testu?

Gratulujeme všem lidem, kteří tento IQ test zvládli. Bylo to opravdu těžké. Za nalezení řešení si zasloužíte označení génius. Děkujeme také těm, kteří si našli čas a pokusili se o to.

Nyní vám prozradíme, co jste museli udělat, abyste vytvořili dům. Museli jste přemístit čtyři zápalky nahoře, po dvou z každé hromádky, abyste vytvořili střechu domu, a přemístit dvě zápalky dole, po jedné z každé hromádky, abyste vytvořili podlahu domu. Abyste lépe pochopili, co máte dělat, uvádíme řešení na obrázcích.

© Gabistretch

 

Doufáme, že se vám tento test líbil. Pokud ano, sdílejte ho prosím na svých sociálních sítích, aby si ho mohli vyzkoušet i vaši přátelé.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.