Accueil » ZPRÁVY » Test osobnosti: Poznejte svou skutečnou osobnost podle toho, jak si podáváte ruku

Test osobnosti: Poznejte svou skutečnou osobnost podle toho, jak si podáváte ruku

Vyzkoušejte si svou osobnost a charakter pomocí tohoto testu vašich zvyklostí při podávání ruky.

Podání ruky může odhalit vaši skutečnou povahu a charakter. Z vašich zvyků při podávání ruky není těžké poznat vaši skutečnou osobnost.

Používání obou rukou

Pokud vám člověk podává obě ruce a hřbet vaší ruky si zakrývá svou rukou, znamená to, že přijímáte jeho dominanci, ale jste otevřeni diskusi. Tento typ podání ruky je nepřímým způsobem, jak říci „promluvme si“, a ukazuje, že jste upřímní a otevření komunikaci. Na druhou stranu, pokud je druhá ruka položena na ruce osoby, může to znamenat nedostatek důvěry, například formu sebeobrany.

Dominantní podání ruky

Tento stisk ruky, při kterém je dlaň otočena směrem k zemi, vyjadřuje dominanci. Tento zvyk může působit agresivně. Je to jako snažit se masírovat s tím, že vy jste šéf a nezajímá vás, co si myslí ten druhý. Otočení ruky mírně dolů je znamením, že máte rádi kontrolu nad ostatními.

Submisivní stisk ruky

Pokud máte ve zvyku otáčet dlaň nahoru, může to znamenat submisivní podání ruky. Jedná se o reflex plachých nebo snadno zastrašitelných lidí. Pokud si takto podáváte ruku, je to známka toho, že si nejste jistí a můžete se nechat snadno ovládnout. Pokud necháte palec druhé osoby spočinout na své ruce, znamená to, že jste pod její kontrolou.

Podání ruky s mrtvou rybou

Pokud máte ochablý, pokleslý stisk ruky jako mrtvá ryba, znamená to, že vám chybí odhodlání a jste lhostejní, dokonce slabí. Ukazuje to, že se můžete snadno podřídit ostatním. V některých kulturách, například v afrických zemích, je však lehký stisk ruky zdvořilým způsobem pozdravu. Pevný stisk ruky může být naopak považován za urážlivý.

Podání ruky s mrkví

Podání ruky, při kterém stisknete ruku druhé osoby mezi prsty, naznačuje, že jste pasivní osoba. To může jasně naznačovat, že je vám to zcela lhostejné. Ani se neobtěžujete ukázat své záměry a charakter. Toto podání ruky může prozrazovat, že se necháte snadno popostrčit, ale může také znamenat, že nemáte rádi fyzický kontakt.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.